Dietetyk

trenerpersonalnyfb

Dietetyk

Chcesz pozbyć się nadprogramowych kilogramów? Masz problem z regularnym i zdrowym odżywianiem? Twoje wyniki badań nie są najlepsze i potrzebujesz pomocy w kwestii komponowania posiłków? W takim razie dietetyk to osoba, której potrzebujesz. Jako trener personalny od kilku lat współpracuję z podopiecznymi, którzy dążą do osiągnięcia swojego celu sylwetkowego, ale też pragną poprawić swój stan zdrowia i zyskać lepsze samopoczucie. Chcąc pomagać im holistycznie, rekomenduję więc współpracę z doświadczonym dietetykiem.

Istotne jest, aby dietetyk zawsze stawiał na pierwszym miejscu bezpieczeństwo podopiecznych. Nie może być więc mowy o głodówkach ani dietach ubogich w składniki odżywcze, a przed rozpoczęciem współpracy konieczne jest przeprowadzenie skrupulatnego wywiadu medyczno-lifestylowego.

Dobrze, jeśli będziesz dysponować aktualnymi wynikami badań i poinformujesz dietetyka o swoich ewentualnych dolegliwościach, jakie Ci towarzyszą. Ważne informacje, to także te na temat stosowanej przez Ciebie diety, trybu pracy, poziomu aktywności na co dzień, doświadczenia w treningach czy upodobań kulinarnych. Dzięki temu możliwe jest skomponowanie diety indywidualnie dopasowanej do Twoich potrzeb. Takiej, która nie będzie dla Ciebie karą, a przyjemnością.

Plan dietetyczny

Po przeprowadzonym wywiadzie dietetyk skomponuje dla Ciebie plan dietetyczny. Współpraca może przebiegać na wiele sposobów, dlatego z pewnością znajdziesz opcję, która będzie odpowiadała Twoim potrzebom.

  • I – kompleksowa opieka trenersko-dietetyczna

Pomożemy Ci osiągnąć cel, który sobie założysz. Połączymy treningi personalne z odpowiednio dopasowaną dietą, uwzględniającą Twoje zapotrzebowanie kaloryczne, preferencje żywieniowe i ewentualne nietolerancje pokarmowe. Regularnie będziemy kontrolować Twoje postępy, podnosić poprzeczkę i urozmaicać dietę. Zmienimy Twój styl odżywiania oraz poziom aktywności, ale w taki sposób, aby nie było to drastyczne i nieprzyjemne.

  • II – regularna współpraca z dietetykiem

W tym wariancie nie skupiamy się na treningach, a dokładamy wszelkich starań, aby dieta przyniosła pożądane rezultaty. Model ten polecany jest osobom, które chcą utracić nadprogramowe kilogramy, poprawić swoje wyniki sportowe czy też mają wskazania medyczne do zmiany stylu odżywiania. Dzięki regularnej współpracy możemy modyfikować plan dietetyczny zgodnie z preferencjami i postępami, a przede wszystkim monitorować osiągane efekty.

  • III – plan dietetyczny

Model współpracy z dietetykiem, będący odpowiedzią na zróżnicowane potrzeby klientów. Opiera się na otrzymaniu planu dietetycznego, skomponowanego na podstawie wywiadu medyczno-lifestylowego. Otrzymujesz wyliczenia zapotrzebowania kalorycznego oraz jadłospis ułożony indywidualnie dla Ciebie. Uwzględnia on prowadzony przez Ciebie styl życia, preferencje kulinarne oraz ewentualne alergie, nietolerancje lub wskazania medyczne.

  • IV – doraźna porada dietetyczna

Zaniepokoiły Cię Twoje wyniki badań? Otrzymałeś zalecenia lekarza odnośnie zmiany stylu odżywiania? A może stosujesz różne diety, ale bezskutecznie? Porada dietetyczna to zatem odpowiedni krok ku temu, by zasięgnąć informacji odnośnie zmian w sposobie odżywiania. Na podstawie wywiadu dietetyk odpowie na Twoje pytania i rozwieje ewentualne wątpliwości. Wskaże również, jak postępować, by osiągnąć cel, lepiej się czuć i poprawić wyniki badań.

Porada dietetyczna

Staram się priorytetowo traktować zdrowie i potrzeby moich podopiecznych. Postawiłem więc na współpracę z doświadczonym dietetykiem, który ma w swojej ofercie plany dietetyczne, indywidualnie przygotowywane do potrzeb i predyspozycji podopiecznych. Nie akceptuję gotowych, uniwersalnych diet, które mogą przynieść więcej strat niż korzyści, a przy tym być niebezpieczne.

Porada dietetyczna jest więc punktem wyjścia do wprowadzenia dobrych zmian w odżywianiu i stylu życia. Co więcej, łączymy też swoje siły i oferujemy kompleksową opiekę trenersko-dietetyczną. Jeśli cokolwiek powoduje u Ciebie wątpliwości w kwestii prowadzonego stylu odżywiania, chcesz wiedzieć, co warto zmienić i poprawić, potrzebujesz kogoś, kto omówi z Tobą wyniki badań i wskaże odpowiednie postępowanie w zakresie diety i suplementacji – zdaj się na pomoc dietetyka!

Udzielona porada dietetyczna może być doraźna, ale może być także wypadkową do stałej współpracy. To Ty zdecydujesz, w jaki sposób dietetyk pomoże Ci przy Twoich problemach i w osiągnięciu obranego celu. Masz pytania? Chcesz umówić się na konsultację dietetyczną? Czekam na Twój kontakt!

    Formularz kontaktowy

    Kontakt w sprawie treningdietapakiet