Zalety treningu siłowego dla kobiet

Zalety treningu siłowego dla kobiet

Trening siłowy zazwyczaj kojarzy się nam z dużymi ciężarami oraz wielkimi mięśniami. Nic bardziej mylnego. Podnoszenie ciężarów niesie szereg korzyści, także dla kobiecej sylwetki. Redukcja tkanki tłuszczowej, wzrost siły, poprawa zdrowia – to tylko niektóre zalety regularnie wykonywanego treningu siłowego.

Podstawowe ćwiczenia na siłowni

Podstawowe ćwiczenia na siłowni

Trening siłowy to jedno z najskuteczniejszych narzędzi do poprawy kondycji fizycznej i zdrowia, zwiększenia siły oraz uzyskania pożądanej sylwetki. W klubie fitness czy na siłowni wykonywać można wiele różnorodnych ćwiczeń – dobrze jednak rozpocząć od tych podstawowych. Warto jednak mieć na względzie, że choć należą one do tak zwanego ABC, nie dla każdego będą wskazane.

Pierwszy trening personalny

Pierwszy trening personalny – czego możesz się spodziewać?

Trening personalny to wspaniałe rozpoczęcie drogi ku zdrowszemu i bardziej aktywnemu stylowi życia. Pierwsza sesja ze specjalistą to tak zwana konsultacja wstępna, która pozwoli na odpowiednie dostosowanie treningu do Twoich indywidualnych potrzeb. Czego możesz się na niej spodziewać?

Jak regenerować́ mięśnie po treningu

Jak regenerować mięśnie po treningu?

Przemyślany, dobry plan regeneracyjny po ciężkim treningu jest tak samo ważny, jak trening. Choć wydawać by się mogło, że to w trakcie ćwiczeń stajesz się silniejszy, wytrzymalszy, szybszy i skutecznie budujesz masę mięśniowa – jest wręcz przeciwnie. Podczas treningu mięśnie męczą się i słabną, a dopiero w trakcie odpoczynku dochodzi do przemian w organizmie, które […]